Nurkowanie kwalifikowane

Nurkowanie lokalne z brzegu
Ilosć nurkowań z brzegu:
Nurkowanie z łodzi
*Cena zawiera transport z okolic Protaras - Ayia Napa, powietrze, balast, lunch na lodzi.
*Koszt wypożyczenia sprzętu za dzień to 20€.
Razem
45,00 € (brutto)

Szybki kontakt

  De Costa Bay

  Max głębokość: 12m

  Zatoka DeCosta jest uroczą cichą zatoką na początku Cape Grecko  Możesz zanurkować  na maksymalną głębokość 12 metrów Płynąc po prawej stronie, można znaleźć tor przeszkód do przepłynięcia i zarazem sprawdzenia swoich umiejętności , a na drugim końcu po lewej stronie można zobaczyć podwodne kolumny i posągi. To miejsce nurkowe jest częstym miejscem schronienia dla lokalnych żółwi i koni morskich.

  Moray Eal

  Max głębokość: 17m

  Podwodny długi wąwóz pełen podwodnego życia ,Pod skalami kryje sie niezliczona ilość ryb .Bardzo łatwe i przyjemne nurkowisko dla każdego a szczególnie dla milosnikow fotografi .Zejście do wody znajduje sie obok obok Roman Harbour podobno sami Rzymianie wybudowali ten mini port ale czy to nie tylko legenda ?

  Cyclops

  Max głębokość: 40m

  Podwodny długi wąwóz pełen podwodnego życia ,Pod skalami kryje sie niezliczona ilość ryb .Bardzo łatwe i przyjemne nurkowisko dla każdego a szczególnie dla milosnikow fotografi .Zejście do wody znajduje sie obok obok Roman Harbour podobno sami Rzymianie wybudowali ten mini port ale czy to nie tylko legenda ?

  The Canion

  Max głębokość: 16m

  Nurkowanie z łodzi
  Nazwa pochodzi od kształtu formacji skalnych Cape Greko, nurkujemy wzdłuż ściany klifu ,lub wybierając druga stronę dostajemy sie do podwodnej rafy Jest to nurkowanie najczęściej łączone z nurkowaniem na wraku Kyreni.

  The Caves

  Max głębokość: 16m

  Park narodowy Cape Grecco , tunele i podwodne jaskinie , powrót na powierzchnie przez otwór w jaskini Proste miejsce nurkowe o maksymalnej głębokości do16 metrów z wieloma jaskiniami, tunelami i zwisającymi skałami. Zajrzyj do tej kryjówki i odkryj wiele różnych gatunków ryb, a także kalmary i mureny. Jaskinie są szczególnie dobre do robienia pięknych podwodnych zdjęć!

  Shell Bay

  Max głębokość: 16m

  Jest to miejsce o bardzo zróżnicowanym podwodnym krajobrazie. Począwszy od wielkich głazów, poprzez ciągnące się formacje skalne zaraz obok piaszczystych podwodnych plaż . Możemy tam znaleźć wielkie muszle, którymi usiany jest bardzo duży obszar, oraz często spotkać można ośmiornice.

  The Chapel

  Max głębokość: 40m

  To miejsce nurkowe można uznać za jedno z najlepszych miejsc na wyspie! Miejsce nurkowe znajduje się w zatoce Konnos z piękną kaplicą. Tutaj możesz zobaczyć duże ryby, takie jak grupery, a także ośmiornice! Skok do wody z polki skalnej i od razu super widok podwodnych skal może to miejsce spoczynku wraku bo pełno fragmentów amfor

  Wrak Elpida

  Max głębokość: 30m

  Stanowiąca część systemu sztucznych raf w Zatoce Larnaka, Elpida została zatopiona w 2019 roku i leży pionowo na głębokości niecałych 30 m, z głównym pokładem na 20 m. Na zewnątrz jest wiele do odkrycia z dużym mostkiem kapitańskim, pokładem z 2 głównymi masztami. Wewnątrz znajduje się kilka obszarów kontenerowych, korytarze, maszynownia i 3 pokłady kwater, wszystkie ze stosunkowo łatwym dostępem i bezpiecznym do nurkowania. Dostęp łodzią z mariny w Larnace i zwykle odbywają się 2 nurkowania lub 1 nurkowanie na Elpidzie i 1 nurkowanie na Zenobii.

  Wrak Kyrenia

  Max głębokość: 23m

  Wrak Kyrenii był zmotoryzowaną łodzią patrolową marynarki wojennej która kiedyś była wyposażona w zamontowany z przodu karabin maszynowy, niestety został on usunięty przed zatopieniem . Okręt wojenny został podarowany przez cypryjskie ministerstwo obrony i zatopiony w marcu 2015 roku w celu stworzenia sztucznej rafy. Leży na głębokości 23 metrów i można do niego dotrzeć łodzią .Jest to bardzo łatwe nurkowcsko ale za razem dające wiele przyjemności .A w jego wnętrzu można znaleźć Zadko spotykane gatunki ryb i nie tylko

  Zenobia

  Max głębokość: 42m

  Zonobia należy do jednego z najlepszych nurkowych miejsc na świecie i co roku przyciąga nurków z całego świata. Aby ujrzeć doskonale zachowany wrak statku wraz z jego zawartością (łodzie ratunkowe, ciężarówki, kotwice, śruba napędowa, mostek kapitański) trzeba posiadać odrobinę doświadczenia. Nurkowie, którzy posiadają kwalifikacje wrakowe, mogą penetrować pokład samochodowy oraz część z kajutami, gdzie wciąż można zobaczyć dywany czy toaletę.